Zabłocka Solanka i Sól Termalna
Zabłocka Mgiełka Solankowa
Zabłocka Solanka Termalna
   jak powstała
   zalety
   zastosowanie
   sposób użycia
   gdzie kupić ?
Zabłocka Sól Termalna
Zabłocka Sól Algowo-Termalna
Zabłocka Sól Uzdrowiskowa
Zastosowanie
Nasze minerały
Obalamy mity
Oferta
Media o nas
Galeria
Kontakt
Linki
Gdzie kupić ?
Jesteśmy na Facebooku !

SPOSÓB UŻYCIA - KĄPIELE I OKŁADY

Do kąpieli kosmetycznych stosujemy od 200 ml do 1 l solanki termalnej na wannę wody.

Kąpiele mineralne 200 ml na wannę wody

Kąpiele w profilaktyce zdrowotnej, dla podniesienia odporności i uzupełnienia niedoborów jodu oraz w masażerach do stóp od 1 szklanki.

Do okładów w naturalnej postaci lub w rozcieńczeniu 1 solanki i 1 wody.

Okłady wykonywane są przez namoczenie lnianej lub bawełnianej tkaniny w zabłockiej solance termalnej i nałożenie jej na określoną część ciała. Można je wykonywać zimne lub gorące.

Zimne mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, zmniejszają obrzęki i przekrwienie tkanek oraz po silnych stłuczeniach. Przeciętny czas wysychania okładu wynosi 2 do 3 godzin. Okłady takie działają rozgrzewająco i uspokajająco. W nerwobólach, przewlekłym nieżycie oskrzeli, zapaleniu płuc, grypie czy astmie wykonywane są na klatkę piersiową.

W okładach gorących tkanina moczona jest w solance o temp. 40 - 45 st.C i nałożona na wybraną część ciała, a następnie przykryta tkaniną suchą lub termoforem. Okłady takie ułatwiają wchłanianie wysięków, działają rozluźniająco na mięśnie gładkie, oraz przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dobre efekty stosowania okładów z zabłockiej solanki termalnej uzyskamy także przy rozmaitych schorzeniach skórnych, a szczególnie przy łuszczycy, trądzikach, rozstępach i cellulicie.


Więcej...