zablocka.pl

Rozpoczynamy prowadzenie bloga firmowego.

  • Będzie to miejsce gdzie będziemy umieszczać wyjaśnienia, komentarze i opinie na bieżące tematy.
  • Będzie tutaj także miejsce na nowe dodatkowe informacje na temat naszych wyrobów, ich zalet, sposobów używania i miejsc gdzie można je kupić.

Mamy nadzieję, że miejsce to będzie ciekawe dla tych którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat soli i solanek jodowo-bromowych.Informacje tutaj publikowane są wyrazem naszej wiedzy i osobistych poglądów.

Na początek napiszę coś o inhalacji, gdyż tej sprawie mamy ostatnio najwięcej zapytań.

Nie wskazujemy i nie podejmujemy się wskazywać jakichkolwiek urządzeń do inhalacji które mogłyby być najlepsze do stosowania w nich naszej Zabłockiej Mgiełki solankowej jodowo-bromowej.
Na rynku znajduje się ogromna ilość przeróżnych urządzeń w różnych cenach i rozmaitych producentów. Niektórzy producenci zalecają a inni zabraniają stosowania w nich roztworów solankowych. Zatem wybierając konkretne urządzenie należy zapoznać się najpierw z instrukcją obsługi.
Jeśli producent zaleca stosowanie w nich jedynie wodę lub tylko olejki eteryczne pod groźbą uszkodzenia urządzenia, to okoliczności te należy oczywiście brać pod uwagę.
Podobnie jak należy zastanowić się nad tym, jaka będzie skuteczność stosowania do inhalacji zwykłej wody lub olejku eterycznego, w stosunku do skuteczności roztworu mgiełki solankowej jodowo-bromowej.

Pytano nas też ostatnio czym się różni Zabłocka Mgiełka solankowa od wody morskiej, która też jest czasami zalecana do stosowania w inhalatorach.

Na tak zadane pytanie należy odpowiedzieć że, Zabłocka Mgiełka solankowa to też jest woda morska i ma ona ok. 3,5 % stężenie soli, charakterystyczne do średniego stężenia soli w morzach i oceanach . Jest to jednak taka woda, która morzem była kilka milionów lat temu. Morze to w wyniku ruchów tektonicznych zapadło się i obecnie znajduje się ponad 500 m pod powierzchnią ziemi. Ponieważ woda ta przez te wszystkie lata swego „uwięzienia” nie miała kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym nie ma ona zanieczyszczeń tak charakterystycznych dla dzisiejszych mórz. Nadto w wyniku tego „uwięzienia” nie ulotniły się z niej jod i brom i dlatego jest ich w Mgiełce ponad 20x więcej niż w Bałtyku.

Wracając do tematu inhalatorów to należy zauważyć, że Zabłocką Mgiełkę solankową można wykorzystywać także w najprostszy sposób, to znaczy pozwolić jej swobodnie parować z naczynia do którego zostanie przelana. Już po kilku minutach mikroklimat w pomieszczeniu upodobni się do nadmorskiego. Jak Mgiełkę podgrzejemy proces ten będzie szybszy i bardziej intensywny.
Z kolei wdychanie oparów zagotowanej pod przykryciem Mgiełki będzie bardzo skutecznym zabiegiem inhalacyjnym. Nakrycie głowy ręcznikiem spowoduje tak zwaną parówkę która nawilży cerę twarzy, a zwłaszcza głęboko nawilży zatoki, płuca i oskrzela. Jest to zabieg szczególnie skuteczny przy pierwszych objawach kataru, przeziębienia i w bólach gardła. Należy tylko pamiętać o tym żeby na początku trzymać głowę wysoko i oddychać ustami, aby się nie poparzyć. Z upływem czasu jak temp. parującej Mgiełki się obniża głowę należy opuszczać i wdychać nosem. Do takiego zabiegu można wykorzystać ok 300 mll Mgiełki. Jeżeli po wykonanym zabiegu naczynie przykryjemy będziemy mogli tą samą Mgiełkę ponownie zagotować i wykorzystać do kolejnej parówki.
Po 2 wykorzystaniu pozostałość można wlać do wanny podczas kąpieli, co zapewni w łazience nadmorski mikroklimat.