zablocka.pl

O nas

Dowiedz się więcej

Nasza historia

W latach 50. ubiegłego wieku na Śląsku Cieszyńskim, podczas poszukiwań ropy oraz gazu w okolicach Dębowca odkryto złoża solankowe o bardzo bogatym i wyjątkowym na skalę światową składzie mineralnym. W 1962 roku na bazie solanek eksperymentalnie uruchomiono produkcję jodu przez Przedsiębiorstwo Państwowe Kopalnictwo Naftowe w Krośnie. Po kilku latach wytwórnia jodu została przekazana Uzdrowisku Jastrzębie-Zdrój. W 1963 roku została uruchomiona warzelnia, w której panwiowy proces technologiczny opracowany przez to samo uzdrowisko, zapoczątkował produkcję Zabłockiej soli leczniczej jodowo-bromowej, którą do dziś produkujemy pod nazwą Zabłocka Sól Termalna. Sól ta dostarczana była do Uzdrowiska Jastrzębie-Zdrój, a po jego likwidacji, produkcja kontynuowana była na potrzeby uzdrowiska Ustroń. W 2003 roku obiekty dzisiejszej Kopalni i Warzelni dr Zabłocka stały się własnością prywatną. Przejęto prawo do produkcji Zabłockiej soli leczniczej jodowo-bromowej wraz z obiektami i koncesją na wydobywanie leczniczej solanki. W 2007 roku firma zmieniła nazwę na Kopalnia i Warzelnia Solanek dr Zabłocka Sp. z o.o. W tym czasie uzyskano wyłączne prawa ochronne do znaków towarowych: Zabłocka, Mgiełka, Solanka Termalna. Marszałek Województwa śląskiego w 2013 roku wydał nową Koncesję na wydobywanie w Dębowcu leczniczej solanki do 2050 roku. Nasze wody lecznicze pozyskujemyz odwiertów wiertniczych, znajdujących się ponad 500 m pod powierzchnią ziemi D-2 i ST-5 zlokalizowanych na terenie Dębowca.

Nasze cele

Aby stworzyć produkty lecznicze Zabłocka, wykorzystujemy wiedzę oraz doświadczenie, a także zachowujemy najwyższe standardy. Wszystko po to, by nasi klienci mogli w zaciszu domowym korzystać z profesjonalnych zabiegów, które są dostępne w uzdrowiskach czy salonach SPA&WELLNESS.

Naszym celem jest podtrzymanie tradycji, poprzez produkcję najlepszych na świecie soli oraz solanek jodowo-bromowych, a objęliśmy je szczególną troską. Rzetelnie przestrzegamy proces produkcji, konfekcji, dystrybucji, a także eksploatacji wyjątkowego oraz unikatowego złoża leczniczej solanki jodowo-bromowej. Posiada ona w sobie niemal wszystkie znane pierwiastki i to o wysokim stężeniu – jod, brom, wapń, magnez, krzem czy selen. To właśnie one powodują, że nasze produkty posiadają tak znakomite walory kosmetyczne i lecznicze. Co więcej, są one w 100% naturalne oraz wegańskie. Zapewniają także suplementację mineralną, której dokonuje się drogą wziewną czy poprzez skórę (podczas kąpieli), co oznacza, że przewód pokarmowy nie zostaje w tym momencie obciążony.