Tężnie solankowe

Zabłocka Naturalna Solanka jodowo-bromowa

Jest naturalną solanką leczniczą, wydobywaną z odwiertów wiertniczych, znajdujących się ponad 500 m pod powierzchnią ziemi D-2 i ST-5 w Dębowcu. Rozporządzeniem Rady Ministrów zaliczana jest do wód leczniczych. W trosce o stan urządzeń obiektów tężni, inhalatorium oraz fontann solankowych Zabłocka Naturalna Solanka poddawana jest procesowi odżelaziania i filtracji. Solankę inhalacyjną dostarczamy w zbiornikach o pojemności 1000 l lub cysternach przy większym zapotrzebowaniu.

Świadczymy usługi zarówno w zakresie bezpośredniego przepompowania solanki do zbiornika tężni lub innego obiektu inhalacyjnego, jak i odbioru zużytej solanki. Jeżeli warunki techniczne zamawiającego pozwalają na samodzielne napełnianie zbiorników tężni lub innych obiektów, dostarczamy solankę w zbiornikach 1000 l do zadysponowania w dowolnym czasie, a po opróżnieniu zbiorniki zostaną odebrane w uzgodnionym terminie. W ramach kompleksowej obsługi współpracujemy również z firmą zajmującą się budową tężni oraz produkcją tarniny.

Zabłocka Sól Uzdrowiskowa do Tężni

Powstaje w procesie panwiowego warzenia Zabłockiej Naturalnej Solanki Jodowo-Bromowej. Dzięki tej metodzie składniki soli są idealnie rozpuszczalne i nie powstaje osad, który mógłby uszkodzić pompy. W swym składzie zawiera jony: jodu, bromu, boru, wapnia, magnezu i ponad 50 innych pierwiastków. Po rozpuszczeniu w wodzie, możemy otrzymać solankę o dowolnym stężeniu, która idealnie rekonstruuje skład wody morskiej. W ramach kompleksowej obsługi współpracujemy również z firmą zajmującą się budową tężni oraz produkcją tarniny.

W ciągu ostatnich kilku lat Tężnie Solankowe zyskały na popularności. Początkowo były one wykorzystywane do pozyskiwania soli. Gdy stały się jedną z metod wspierania naszego zdrowia, zyskały na popularności. Początkowo można było je spotkać jedynie w tradycyjnych uzdrowiskach. Dziś są obiektami ogólnodostępnymi, a liczba nowych tężni solankowych na terenie Polski stale rośnie. Wszystko za sprawą możliwości zażywania cennych inhalacji. Powietrze wokół tężni w wyniku parowania solanki tworzy swoisty, nadmorski mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Inhalacje są doskonałym rozwiązaniem dla osób mających problemy z infekcjami górnych dróg oddechowych, alergiami czy niedoborami jodu.

Formularz zapytania ofertowego

Napisz do nas, rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Znajdź nas na mapie

Zachęcamy do kontaktu

Napisz do nas