zablocka.pl

Zabłocka Sól Uzdrowiskowa

Zabłocka Sól Uzdrowiskowa jodowo-bromowa do TĘŻNI SOLANKOWYCH powstaje w procesie warzenia Mgiełki – czyli naturalnej solanki leczniczej. W swym składzie zawiera jony: jodu, bromu, boru, wapnia, magnezu i ponad 50 innych pierwiastków. Po rozpuszczeniu w wodzie powstaje naturalna solanka jodowo-bromowa która idealnie rekonstruuje skład wody morskiej. Następnie znajdując się w obiegu tężni, tworzy swoistny nadmorski aerozol nasycony jodem i innymi pierwiastkami, które korzystnie działają na zatoki, na gardło i na drogi oddechowe. Rozpuszczając Zabłocką sól uzdrowiskową w zwykłej wodzie możemy stworzyć solankę o dowolnym stężeniu soli. Przykładowo aby zrekonstruować skład wody Bałtyku i jego nadmorski mikroklimat wystarczy 1 kg na 100 litrów wody. Sól sprzedawana jest w workach po 20/25 kg

Zabłocka Sól Uzdrowiskowa jodowo-bromowa do kąpieli powstaje w procesie panwiowego warzenia leczniczej solanki jodowo-bromowej. Dzięki tej metodzie produkcji wszystkie składniki soli są idealnie rozpuszczalne i nie powstaje osad który mógłby uszkodzić wannę lub pompy. Sól jest biała, a po rozpuszczeniu w wodzie bezbarwna, ale dla osiągnięcia korzystniejszych walorów wizualnych może być barwiona na kolor: zielony, żółty, niebieski lub inny. Sprzedawana jest dla odbiorców hurtowych w workach lub w opakowaniach detalicznych.

ZALETY

Wspomaga leczenie dolegliwości: reumatycznych, neurologicznych, przemiany materii, ginekologicznych, dermatologicznych, laryngologicznych, dróg oddechowych. Posiada znakomite walory w odtruwaniu i regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku sportowym. Nadto minerały w niej zawarte koją dolegliwości mięśni i ścięgien, przyspieszając regenerację po urazach i kontuzjach.

Działanie jodu, największego bogactwa naszej soli, polega między innymi na przyspieszeniu i usprawnieniu procesów oddechowych zachodzących w komórkach organizmu i przyspieszeniu spalania tłuszczu co podnosi wydolność i motorykę organizmu. Kąpiele w tej soli łagodzą napięcie nerwowe, stres i nerwice. Stosuje się je także w rekonwalescencji oraz w celu uzupełniania niedoborów jodu, w odchudzaniu w terapii bulimii i anoreksji.