zablocka.pl

Inhalacja u dziecka - jak ją prawidłowo wykonać

Każdy rodzic wie, że nawet zwyczajne przeziębienie jest trudnym okresem dla dziecka. Chcąc zadbać o zdrowie malucha, warto stosować inhalacje, które są efektywne w przypadku dolegliwości dotyczących dróg oddechowych, a ponadto wyróżniają się większym bezpieczeństwem stosowania niż w przypadku podawania leków doustnie. W takim razie jak ją wykonać i czym wykonać inhalację u dziecka, a także, o której godzinie to robić?

Inhalacja to technika medyczna polegająca na wprowadzeniu do organizmu chorego pary, zawierającej zwykle dodatkowe substancje aktywne lub składniki mineralne, które wspierają pracę organizmu. Jest stosowana od setek lat i nadal poleca ją wielu ekspertów. Dzięki ciepłu rozszerzają się oskrzela, co wpływa na przyswajalność aplikowanych w parze składników. W ten sposób można bardzo szybko oczyścić zatoki oraz usunąć wydzielinę nosową, a także zredukować obrzęk tkanek w okolicy nosa.

Inhalacja solą fizjologiczną – jak ją wykonać?

Najprostszym rozwiązaniem w przypadku inhalacji solą fizjologiczną jest zrobienie tzw. parówki, która jest idealnym rozwiązaniem zarówno w przypadku dzieci, ale też dorosłych. Ponadto do jej wykonania nie potrzeba specjalnego sprzętu, ale akcesoriów znajdujących się w każdym domu. Mianowicie, wystarczy do garnka wlać wodę i sól fizjologiczną, a następnie zagotować roztwór. Następnie powinno się odczekać chwilę, a potem nachylić głowę przykrytą ręcznikiem nad parującym garnkiem (tak by ograniczyć “marnowanie” pary) na kilka minut. W przypadku dzieci warto uważać na to, by maluch się nie poparzył gorącym naczyniem.

Innym sposobem jest skorzystanie z inhalatora/nebulizatora, czyli urządzenia, które produkuje chłodniejszą mgiełkę, która jest dostarczana przewodem do ust i/lub nosa, do których przykłada się specjalny ustnik lub maskę. To obecnie najbardziej efektywne rozwiązanie z zakresu inhalacji, dlatego polecamy wyposażenie się w taki sprzęt, a jeśli trzeba wykonać szybko inhalację, parówka też spełni swoje zadanie.

Warto pamiętać, że istnieją skuteczniejsze preparaty od soli fizjologicznej, chociażby nasza mgiełka solankowa czy sól termalna.

Inhalacje solankowe (+inhalacje solą) – czym robić inhalację u dziecka?

Warto wykorzystać sól fizjologiczną, która cechuje się średnim stężeniem jodu oraz innych składników mineralnych, dlatego będzie optymalnym rozwiązaniem w przypadku stanów chorobowych.

Inhalacja Zabłocką Mgiełką Solankową – czym robić inhalację u dziecka?

Zachęcamy również do przetestowania Zabłockiej Mgiełki Solankowej, która jest szczególnie zalecana do inhalacji. Dla maksymalnej skuteczności sugerujemy nierozcieńczanie jej. Jest odpowiednia zarówno do inhalatorów, jak i parówki. Jest odpowiednim rozwiązaniem nie tylko w przypadku stanów chorobowych, ale też działań profilaktycznych, ponieważ zawiera wiele cennych składników mineralnych.

O której godzinie robić inhalację u dziecka?

Warto mieć świadomość, że nie każda pora będzie odpowiednia w zakresie inhalacji u maluchów. Wynika to z właściwości zabiegu. Mianowicie, sól i wyższa temperatura rozrzedzają wydzielinę nosową, co prowadzi do jej usuwania z dróg oddechowych, a więc nie powinno się stosować inhalacji przed snem malucha, ponieważ upłynniona wydzielina będzie sprawiała problem w zaśnięciu.

Kiedy nie robić dziecku inhalacji?

Zasadniczo inhalacja jest uważana za zabieg bardzo bezpieczny, jednak istnieje niewiele przeciwwskazań, w przypadku których lepiej odpuścić jej wykonywanie. To między innymi posiadanie dolegliwości, takich jak gruźlica, ropne zapalenie zatok lub migdałków, krwotoki górnych dróg oddechowych, stany zapalne górnych dróg oddechowych czy niewydolność krążenia.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych naturalnych produktów.