zablocka.pl

Jak działa inhalator? Jak wybrać dobry?

Istnieje wiele różnych metod aplikacji leków – można je podawać doustnie, dożylnie czy poprzez inhalację. Ta ostatnia metoda najczęściej wykorzystywana jest do leczenia chorób i infekcji występujących w różnych częściach układu oddechowego. Sam proces inhalacji polega na wdychaniu lekarstwa w formie aerozolu, pary czy proszku. Dzięki takim metodom wiele lekarstw działających punktowo na konkretną chorobę daje zdecydowanie lepsze efekty. Wiele osób zastanawia się, jak działa inhalator i jak wybrać inhalator, który będzie spełniać ich potrzeby? Jeżeli Ty również poszukujesz odpowiedzi na te pytania, to znajdujesz się teraz w odpowiednim miejscu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu, który zawiera odpowiedzi na wyżej wymienione kwestie.

Inhalator – jak działa?

Zasada działania inhalatora jest dosyć prosta. W zależności od tego, jakiego rodzaju urządzenie posiadamy, może on działać “na sucho”, poprzez generowanie pary czy wytwarzanie aerozolu do wdychania. Odpowiednio dobrany lek umieszczony w inhalatorze zostanie poddany działaniu urządzenia, dzięki czemu np. wraz z wygenerowaną parą zostanie przetransportowany specjalną rurką do maski, która jest końcowym elementem całego inhalatora.

Główną zaletą inhalatorów jest niska inwazyjność leczenia i brak bólu związanego z korzystaniem z nich. Do tego inhalacje można wykonywać nie tylko w czasie choroby, ale również w celu utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia, wykorzystując w tym celu odpowiednie sole czy zioła.

Rodzaje inhalatorów

Wymieniamy głównie 5 rodzajów inhalatorów: proszkowe, ciśnieniowe z dozownikiem, membranowe, ultradźwiękowe i pneumatyczne.

Pierwszy z nich, proszkowy, służy do inhalacji na sucho, z wykorzystaniem skruszonej substancji leczniczej w postaci proszku. Inhalator ciśnieniowy z dozownikiem to tzw. fajka, w której umieszcza się lek, który po wciśnięciu przycisku uwalnia się i można ją wdychać. Inhalatory membranowe wytwarzają aerozol za pomocą drgań membrany, natomiast ultradźwiękowe – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystują do tworzenia aerozolu ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Najpopularniejsze są natomiast inhalatory pneumatyczne, które do generowania pary lub aerozolu wykorzystują specjalny kompresor.

Jak wybrać dobry inhalator?

Dobry inhalator to taki, który spełnia wszystkie wymagania jego użytkownika. W przypadku wyboru inhalatora w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jaki lek będziemy stosować, gdyż nie każdy rodzaj inhalatora nadaje się do każdego preparatu. Decydując się na zakup takiego urządzenia warto również przyjrzeć się jego możliwościom – im ich więcej, tym lepiej. Jednym z czynników, które często mają wpływ na podjęcie konkretnej decyzji, jest również cena inhalatora. Dobrze jest rozejrzeć się za promocjami i dobrać urządzenie na miarę naszych potrzeb i możliwości finansowych. Chcąc wykorzystywać inhalator w pełni (jeśli oczywiście wybraliśmy uprzednio odpowiedni model), możemy również rozejrzeć się za produktami leczniczymi do użytkowania wraz z nim, takimi jak dostępne w naszym sklepie sole i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych, czasem bardzo skomplikowanych, a nawet ultra nowoczesnych i drogich urządzeń. Natomiast doskonałość tkwi w prostocie. Zamiast wydawać pieniądze na tego typu sprzęt, należy rozważyć zrobienie parówki, dla której wystarczy zwykły garnek do zagotowania naszej Mgiełki Solankowej. Efekty takiego zabiegu będą wielokrotnie lepsze od tego z wykorzystaniem inhalatora.