zablocka.pl

Koronawirus Covid 19

To wiodący temat w mediach i podczas prywatnych rozmów.

Do naszej firmy trafia coraz więcej zapytań o to; czy wyroby jodowo-bromowe do kąpieli i inhalacji mogą być skuteczne w terapii i profilaktyce zachorowań na koronawirusa.

Odpowiedź jest stosunkowo prosta.

Jod jest silnie bakteriobójczy i już w stężeniu 0,0005 % zabija wegetatywne postaci bakterii w 15 minut. Można przyjąć, że podobnie będzie oddziaływał także na wirusy, grzyby i pleśnie.

Koronawirus rozsiewa drogą kropelkową osoba kichająca lub kaszląca. Dostaje się zatem do organizmu poprzez usta i układ oddechowy. Pojawiają się objawy zakarzenia takie jak: ból gardła, katar, kaszel, trudności w oddychaniu.

Zabłocka Mgiełka solankowa posiada w 1 litrze ponad 110 mg jodu.

Płukanie ust i gardła Zabłocką Mgiełką solankową będzie pierwszym etapem ochrony organizmu przed zarażeniem wirusem.

Gdyby jednak już doszło do zainfekowania naszych dróg oddechowych wirusem, to inhalacja Zabłocką Mgiełką solankową powinna spowodować jego unicestwienie lub zmniejszenie jego koncentracji poniżej progu zapadalności. Co ułatwi układowi odpornościowemu skuteczne zwalczenie wirusa.

Wirusy źle znoszą wysokie ponad 30 st. C temperatury. Zatem wdychanie gorących oparów zagotowanej Mgiełki będzie jeszcze bardziej skuteczne, tym bardziej, że jod wniknie jeszcze głębiej w rozszerzone temperaturą oskrzela.

Podobnie kąpiele lecznicze z użyciem Zabłockich soli które mają najwyższe w świecie stężenie jodu, będą miały ogromne znaczenie w profilaktyce zachorowań, zwłaszcza w wypadku, gdyby wirus osadzi się jeszcze nie w drogach oddechowych, ale np: na nogach, plecach, czy we własach.

Wniosek jest zatem prosty.

Skoro na razie nie ma lekarstwa na koronawirusa należy stosować wszystkie dostępne środki które mogą ograniczyć zachorowanie w tym: higienę, alkohol do dezynfekcji, a także sole i solanki jodowo bromowe do inhalacji, płukania gardła i kąpieli.